Mateusz Jurczyk

Przygodę z perkusją zaczął w wieku 13 lat. W marcu 2015 odebrał Olkuską Nagrodę Artystyczną w kategorii "Młody Twórca", w międzyczasie razem z grupą Wataha Drums i Art Color Ballet grał w Austrii, Bejrucie, Wielkiej Brytanii. W kwietniu 2016 przyszedł na pierwsza próbę do Orkiestry Dętej ZGH Bolesław w Bukownie w której gram do dnia dzisiejszego. W styczniu 2018 roku znalazł się w gronie finalistów International Jazz Drummer Competition w Bielsku-Białej. Aktualnie studiuje na studiach magisterskich na Katowickiej Akademii Muzycznej w klasie perkusji jazzowej dr.hab Adama Buczka.

    Projekty:

  • Wataha Drums
  • Art Color Ballet

W wieku lat 13 rozpoczął przygodę z Orkiestrą Dętą w Zarzeczu gdzie kapelmistrz Wiesław Sikora (po krótkim przesłuchaniu) wręczył mu pierwszy werbel czym raz na zawsze zaszczepił mu miłość do wspólnego muzykowania. Czas leciał, w wieku lat 16 sam podjął decyzje o zapisaniu się do Olkuskiej Szkoły Muzycznej I st. im. Wojciecha Kilara gdzie pod okiem Bartłomieja Szczepańskiego szlifował warsztat muzyczny przez kolejne 4 lata. Pod skrzydłami Olgi Śladowskiej poznał tajniki szerokopojętej kultury i sztuki. Uczył się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie u boku Artura Malika. Na przestrzeni lat regularnie grywał z różnymi Orkiestrami Dętymi, Olkusz, Klucze, Trzebinia, Strzemieszyce. W wieku lat 20 razem z grupą Art Color Ballet poleciał do Wenezueli gdzie razem z Markiem „Smokiem” Rajssem grał na instrumentach perkusyjnych. W 2011 Marek "Smok" Rajss zawiązał zespół perkusyjny Wataha Drums z którym, razem zrealizował całkowicie autorski spektakl, Preludium Słowiańskie, (w 2014 Drum and Fight).

W 2015 w marcu z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz pana Romana Piaśnika odebrał Olkuską Nagrodę Artystyczną w kategorii "Młody Twórca", w tym samym roku dostał się na studia niestacjonarne do Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach gdzie przez kolejne trzy lata szlifował warsztat pod okiem dr Krzysztofa Gradziuka (licencjat), w międzyczasie razem z grupą Wataha Drums i Art Color Ballet grał w Austrii, Bejrucie, Wielkiej Brytanii. W kwietniu 2016 przyszedł na pierwsza próbę do Orkiestry Dętej ZGH Bolesław w Bukownie w której gram do dnia dzisiejszego. W styczniu 2018 roku znalazł się w gronie finalistów International Jazz Drummer Competition w Bielsku-Białej. Aktualnie studiuje na studiach magisterskich na Katowickiej Akademii Muzycznej w klasie perkusji jazzowej dr.hab Adama Buczka.

Kolekcjonerski egzemplarz DW COLECTORS Black Oyster

Kilka kultowych blach jak:

Ride Zildian Constantinople 22 Medium Thin Low

Hi Hat Constantinople 14"

Zildjan Kerope 21"

Crash A custom 14"